Името ми звучи доста помпозно, по нищо не подсказва местоположението, на спирката. Като човек, движещ се изцяло с градски транспорт, мога да си представя объркването, което ще настъпи особено сред по-възрастните пътници. Хубавото засега е, че спирките на столичното метро все още се броят на пръстите на двете ръце. Но, при наличието на Национален музей "Земята и хората", хотел "Хемус", две сгради емблематични за Лозенец, да избереш името "Европейски съюз" е малко провинциално.
"Внимание! Вратите се затварят! Следваща станция - Европейски съюз"
Хубаво, но в Европейски съюз Музеите са институция, на която се обръща особено внимание, не са избутани в немилост и забрава. Любимата ни столицата би трябвало да ги превърне в средство за привличане на туристи, обучение на учениците и печалба, но това няма как да стане ако никой не говори за тях.
Национален музей "Земята и хората" и без това не се радва на полагащата му се посещаемост, при положение, че разполага с най-добрият детски учебен кът за деца и родители сред софийските музеи. Ако метростанцията носеше неговото име, тогава по-голяма част от столичани щяха да знаят, че имат и такъв музей. Още една алтернатива на съботно-неделната разходка в Молът........
А за хотелът, да той може и де е вече застаряваща сграда, но поне той остана от старият Лозенец. Откакто се помня той си е там, и всеки път се чудя дали някой отсяда в него. Но факт е, че всички знаят хотел "Хемус", а станция "Европейски съюз" ????



Няма коментари:
Публикуване на коментар